Giresun Valiliği, Giresun OSB müdürlüğü ve Giresun Sanayi Sitesi işbirliğince müteşebbis temsilcileriyle toplantı yapıldı.

Giresun OSB de yer alan KSS Group idari binasının toplantı salonunda düzenlenen  müteşebbis toplantısına Giresun Valisi Harun SARIFAKIOĞULLARI, Giresun Belediye Başkan Yardımcısı Orhan KURT, Giresun İl Emniyet Müdürü Fahri AKTAŞ, Jandarma İl Komutanı J.Albay B. Murat YAKIN , İl Defterdarı Musa KOÇULU, İl Milli Eğitim Müdürü Necati AKKURT, Giresun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Temel YANIKOĞLU, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası YÖENTİM Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa HALİLBEYOĞLU, Giresun Sanayi Sitesi Başkanı Muammer USTA ve Giresun OSB Yönetimi, AKSA ÇORUH İl Müdürü Sedat AKKOYUN, DSİ 226. Şube Müdürü Ogün ŞÜKRÜ, Giresun İl Sağlık Müdürü Ahmet BAL, Sanayi ve Bilim, Sanayi ve Teknolojileri İl Müdürü Haluk AKOĞLU, Giresun OSB Müdürü Şahin GÖVEÇ, Giresun Valiliğine bağlı diğer Daire Müdürleri, Sanayi sitesi ile OSB de yer alan bir çok işletme sahipleri katıldı.

                Geniş katılım sağlanan toplantıda ilin ekonomik durumunu ve potansiyelini, ilde devam eden kamu ve özel sektör yatırımlarını ve istihdam konuları, Sanayi Sitesi ve OSB’nin genel sorunları değerlendirildi. Sorunların başında OSB’nin eğimli ve yüksek hasarlı yolları, sürekli kanayan yara haline gelen elektrik kesintisi ve elektrik hatları, genel güvenlik sorunları ile heyelanlı bölgeleri masaya yatırıldı. Katılımcı birçok işletmenin ortak sorunları olan konular için çözüm bulabilmesi adına karşılıklı değerlendirmelerle tartışıldı.

Yaklaşık dört buçuk saat süren toplantı sonunda Vali SARIFAKIOĞULLARI, “Gerekli çalışmaları vakit kaybetmeden başlatalım. Biz Valilik olarak daire amirlerimizle üzerimize düşeni yapacağız. OSB’nin öncelikli sorunlarından başlayarak gücümüzün yettiği tüm sorunları çözeceğimizi umuyorum” şeklinde konuştu.