ARAŞTIRMA GELİŞTİRME VE KALİTE KONTROL

KSS Yalıtım İnşaat Sanayi ve Ticaret  A.Ş., müşteri beklenti ve ihtiyaçları doğrultusunda, teknolojik gelişmeleri takip ederek, sektörel analizler ışığında; ürün gamını ve mevcut ürün kalitesini iyileştirmek, geliştirmek ve sektöre en iyi çözümleri sunmak adına yaptığı Ar-Ge ve Kalite Kontrol çalışmaları ile bu konuya verdiği önemi göstermektedir.

Sektörde söz sahibi olabilmek için inovatif fikirler üretebilmenin, araştırma ve geliştirme faaliyetlerinin sürekliliğinin öneminin farkında olan KSS Yalıtım İnşaat Sanayi ve Ticaret  A.Ş., araştırmacı, deneyimli ve dinamik kadrosuyla çalışmalarını; bünyesindeki laboratuvarlar, üniversiteler, araştırma merkezleri, akredite laboratuvarlar, enstitüler ve tedarikçi firmalarla ortak bilgi paylaşımları ile sürdürmektedir. Bilgi paylaşımını daha etkili hale getirmek ve iletişimi artırmak amacıyla, sektörel fuarlara katılmakta, konferans, seminer ve kongreleri takip etmektedir.

Kalite kontrol sürecinin ilk aşaması hammadde kontrolüdür. KSS Yalıtım İnşaat Sanayi ve Ticaret  A.Ş., kalite kontrol çalışmalarında üretim sürecinde kullanılmakta olan  kalite kontrol şartları belirlenmiş bütün hammaddelerin kalite kontrol standardlarına uygunluğunu test eder. Üretim aşamasında yalnızca belirlenen standardlarda kalitesi onaylanmış hammaddeler kullanılır.

Hammadde kontrolü ile başlayan Kalite Kontrol süreci, üretim aşamasında ürünlerin ara kontrolleri ile devam eder. Standardlarda belirlenmiş numune alma sıklığı ve yöntemine göre, ürünlerden alınan numunelere, standardların belirlediği testler uygulanır. Standard değerlerin dışına çıkan ürünlerin sevkinin yapılması mümkün değildir.

Hammadde ve ürünlerimize ilişkin testler; kalite kontrol laboratuvarımızda, standardlar kapsamında yapılmakta ve takip edilmektedir. Kadromuz, standardların güncelliğini kontrol ederken, ürünlerin tabi oldukları standardlara göre de sınıflandırmalarını yapar. Ürünün ulusal ve uluslararası standardlara sahip olduğu da TSE – TSEK – CE – G – ETA gibi belgelerle ıspatlanır.

“Kaliteyi sunmak sanattır” felsefesi ile yola çıkan KSS Yalıtım İnşaat Sanayi ve Ticaret  A.Ş., her zaman en iyi çözümlerle, en yüksek kalitede ürünleri kullanıcıların hizmetine sunmayı, kullanıcılar için temelden çatıya çözüm noktası olmayı amaçlamaktadır. Bu doğrultuda, üretimin her aşamasında kontrollerini titizlikle yaparak, müşteriye ulaşan ürünün kalitesini garanti altına almaktadır. KSS Yalıtım İnşaat Sanayi ve Ticaret  A.Ş., Ar-Ge ve Kalite Kontrol faaliyetleri ile müşteri memnuniyetini sağlamaktadır.

KSS Yalıtım İnşaat Sanayi ve Ticaret  A.Ş., bilgiye ve teknolojiye önem vererek, gerçekleştirdiği Ar-Ge çalışmaları ile ürün ve hizmetlerine inovatif özellikler katmakta, hayata güven ve konfor getirmek için çalışmaktadır.